Κλειστά τα σχολεία την Τετάρτη λόγω εκλογών – Δείτε τους υποψήφιους

Δάσκαλοι και καθηγητές έχουν εκλογές – Βγάζουν τους εκπροσώπους τους στα Περιφερειακά Υπηρεσιακά Συμβούλια – Όλοι οι υποψήφιοι.

Την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018, θα διεξαχθούν οι εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών μελών των Περιφερειακών Συμβουλίων των Εκπαιδευτικών.

Σε τοπικό επίπεδο οι εκπαιδευτικοί καλούνται να εκλέξουν εκπροσώπους για ΠΥΣΠΕ και ΠΥΣΔΕ Φθιώτιδας, καθώς και τους αιρετούς των  Α.Π.Υ.Σ.Π.Ε. και Α.Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Στερεάς, καθώς και των αιρετών μελών του Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Π.Υ.Σ.Ε.Ε.Π.) Στερεάς Ελλάδας.

Σύμφωνα με τη σχετική διευκρινιστική εγκύκλιο, οι εκλογές θα ανοίξουν με τις κάλπες για τα Κεντρικά Όργανα τόσο για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ και ΔΕ όσο και της ειδικής εκπαίδευσης (ΚΥΣΠΕ/ΚΥΣΔΕ και Κ.Υ.Σ.Ε.Ε.Π.).

Αυτό σημαίνει ότι δε θα γίνουν μαθήματα τη συγκεκριμένη ημερομηνία.

Αναλυτικά οι υποψήφιοι:

ΠΥΣΠΕ Φθιώτιδας

Α΄. ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ. Το ψηφοδέλτιο που στηρίζει το ΠΑΜΕ (Πανεργατικό Αγωνιστικό Μέτωπο)

1. Αθανασίου Μαρία του Αλεξάνδρου

2. Αστραπέλλου Ξανθή του Ιωάννη

3. Γαλλή Γεωργία του Στυλιανού

4. Ζηζάκη Σοφία του Κων/νου

5. Καραγεώργος Αθανάσιος του Κων/νου

6. Μουρκογιάννη Στέλλα του Ιωάννη

7. Ντάτη Αθανασία του Αλεξάνδρου

Β΄. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Π.Ε. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

1. Βαγγελός Στέφανος του Χρυσοστόμου

2. Λαΐνας Δημήτριος του Σπυρίδωνα

3. Μανίκας Γεώργιος του Δημητρίου

4. Μυρισιώτης Παναγιώτης του Δημητρίου

5. Οικονόμου Γεωργία του Επαμεινώνδα

6. Παπατσάνη Αικατερίνη του Χριστόφορου

7. Τσαγανού Σοφία του Κωνσταντίνου

8. Τσιαρτσιανίδης Αχιλλέας του Νικολάου

Γ΄. Δ.Α.Κ.Ε./Π. Ε. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

1. Αλεξίου Αθανασία του Κων/νου

2. Γκορτσαλής Χρήστος του Βασιλείου

3. Ζαρκαδούλας Παρασκευάς του Αθανασίου

4. Ζησοπούλου Ευαγγελία του Νικολάου

5. Κυρμανίδης Ηλίας του Ευαγγέλου

Δ΄. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ -ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Π.Ε.

1. Γιαννάκου Σοφία του Αποστόλου

2. Κουνής Ευάγγελος του Κων/νου

3. Τσάπαλης Γεώργιος του Αναργύρου

4. Φυσέκη Ελένη του Δημητρίου

ΠΥΣΔΕ Φθιώτιδας

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

 1. ΓΙΑΝΝΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΛΙΣΣΑΙΟΥ

 2. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

 3. ΚΟΝΤΑΡΓΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

 4. ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 5. ΛΙΑΝΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ

 6. ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 7. ΜΕΓΑΛΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ

 8. ΠΑΛΕΤΣΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

 9. ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΩΜΑ

10. ΠΥΡΓΟΛΙΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ-ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

11. ΤΥΜΠΛΑΛΕΞΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

12. ΦΛΩΡΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΔΑΚΕ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ Δ.Ε.

1. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3. ΜΠΟΥΛΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΣΥΚΙΩΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

5. ΤΖΟΥΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

1. ΖΑΓΓΑΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ

2. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ

3. ΚΕΠΠΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

4. ΛΟΥΒΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΥ

5. ΜΟΥΤΑΦΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6. ΠΑΠΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

7. ΦΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

8. ΧΑΛΙΩΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ

ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

1. ΑΡΜΥΡΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

2. ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

3. ΓΚΙΟΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

4. ΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

5. ΖΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΟΔΥΣΣΕΑ

6. ΚΑΤΣΑΟΥΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

7. ΜΑΚΡΟΘΥΜΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

8. ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Α.Π.Υ.Σ.Π.Ε. Στερεάς Ελλάδας

Α) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ

1. Αντωνιάδης Αμάντιος του Νικολάου

2. Αρβανίτης Αναστάσιος του Σταύρου

3. Αυγερινός Ιωάννης του Βασιλείου

4. Γκαραβέλας Θεόδωρος του Βησσαρίων

5. Ζέρβα Ευδοκία του Νικολάου

6. Ζερβουδάκης Χαράλαμπος του Δημητρίου

7. Θαλασσινού Αλεξάνδρα του Γεωργίου

8. Καλαθέρη Μαγδαληνή του Εμμανουήλ

9. Κατσαρός Χρήστος του Νικολάου

10. Κολιοβέτα Κωνσταντίνα του Παύλου

11. Λαΐνας Δημήτριος του Σπυρίδων

12. Μυρισιώτης Παναγιώτης του Δημητρίου

13. Παγώνης Παναγιώτης του Κωνσταντίνου

14. Πανάγου Αθανάσιος του Σπύρου

15. Παπατσάνη Αικατερίνη του Χριστόφορου

16. Παπούλιας Νικόλαος του Παναγιώτη

17. Παπουτσή Ελισάβετ του Δημητρίου

18. Ρουπάκα Ιωάννα του Λεωνίδα

19. Τζάνου Ελένη του Γεωργίου

20. Τραμπάκουλος Ηλίας του Αριστείδη

Β) ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

1. Ευσταθίου Ευστάθιος του Γεωργίου

2. Καραβέντζας Θωμάς του Βασιλείου

3. Παπαευθυμίου Ευθύμιος του Παναγιώτη

4. Τσαρούχα Δήμητρα του Τηλέμαχου

Γ) Δ.Α.Κ.Ε./Π.Ε.

1. Ανδρεόπουλος Γεώργιος του Κωνσταντίνου

2. Βασιλούδης Κωνσταντίνος του Ζαφειρίου

3. Δεδούσης Αργύριος του Αθανασίου

4. Δομέτιος Δημήτριος του Γεωργίου

5. Δούκας Νικηφόρος του Χρήστου

6. Ζησοπούλου Ευαγγελία του Νικολάου

7. Ηλιόπουλος Κωνσταντίνος του Ιωάννη

8. Καραπιπέρης Δημήτριος του Βασιλείου

9. Κυράνας Χαράλαμπος του Ιωάννη

10. Μελισσάρης Θεόφιλος του Δημητρίου

11. Μπράτσης Χρήστος του Ευαγγέλου

12. Παπανδρέου Δήμητρα του Θεοφάνη

13. Παπαχρήστος Αθανάσιος του Νικολάου

14. Ρούσκας Παναγιώτης του Ευαγγέλου

15. Σούλτος Λεωνίδας του Ιωάννη

Δ) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

1. Αθανασίου Μαρία του Αλεξάνδρου

2. Αστραπέλλου Ξανθή του Ιωάννη

3. Βαβούρη Κλειώ του Νικολάου

4. Γαλανού Άννα του Γεωργίου

5. Ζηζάκη Σοφία του Κωνσταντίνου

6. Καραγεώργος Αθανάσιος του Κωνσταντίνου

7. Κασίμη Ευγενία(Τζένη) του Αναστασίου

8. Κατσίκας Θωμάς του Κωνσταντίνου

9. Κωνσταντινίδου Στεφανία του Κωνσταντίνου

10. Λεβέντη Μαρία του Γεωργίου

11. Λιβακα Μεταξένια του Παναγιώτη

12. Μαζαράκης Ανέστης του Γεωργίου

13. Μαμούχα – Γεραλή Κατερίνα του Δημητρίου

14. Μαντά Κωνσταντίνα του Γεωργίου

15. Μουρκογιάννη Στέλλα του Ιωάννη

16. Μπάκουλη Χρυσάνθη του Θεμιστοκλέους

17. Μπαμπούλας Αλέξανδρος του Γεωργίου

18. Ντάτη Αθανασία του Αλεξάνδρου

19. Πάνος Ιωάννης του Αθανασίου

20. Παππάς Θανάσης του Δημητρίου

21. Σιδηρόπουλος Αντώνης του Αργύρη

Ε) ΔΗ.ΣΥ/Α.Κ.Ε.

1. Αθανασίου Δημήτριος Μιχαήλ

2. Αναγνωστόπουλος Γεώργιος του Ηλία

3. Βαρβάρου Ευφροσύνη (Έφη) του Δημητρίου

4. Βουγιούκα Εριφίλη του Ιωάννη

5. Βούλγαρης Αναστάσιος του Βασιλείου

6. Γεωργιτζίκη Ναταλία‐Θεόκλεια του Γεωργίου

7. Γιαμά Μαρία του Νικολάου

8. Γλωσσιώτης Αποστόλης του Ιωάννη

9. Γκομίνης Δημήτριος του Παναγιώτη

10. Γκουζίνης Δημήτριος του Βασιλείου

11. Γουρνάς Αθανάσιος του Γεωργίου

12. Ευθυμίου Ιωάννης του Θεοφάνη

13. Κεφαλάς Αθανάσιος του Ηλία

14. Κόκκινος Σπυρίδων του Δημητρίου

15. Κόνσουλας Βασίλειος του Δημητρίου

16. Κοντογιαννίδης Γεώργιος του Δημητρίου

17. Κουτσοβασίλη Όλγα του Νικολάου

18. Λαζάρου Δήμητρα του Δημητρίου

19. Λοβέρδου Ουρανία(Ράνια) του Θεοδώρου

20. Μεσιάρης Κωνσταντίνος του Χρήστου

21. Μητσόπουλος Αναστάσιος του Βασιλείου

22. Μιχάλης Εμμανουήλ του Γεωργίου

23. Μπαλτάς Αντώνιος του Παναγιώτη

24. Μπισμπικόπουλος Θεόδωρος του Γεωργίου

25. Μπουλούκος Ντίνος του Κωνσταντίνου

26. Νικολακάκης Αντώνιος του Γεωργίου

27. Ντούρας Ζαφείρης του Δήμου

28. Παναγιώτου Κωνσταντίνα του Νικολάου

29. Παύλου Ευάγγελος του Αντωνίου

30. Σιγανός Κωνσταντίνος του Χρήστου

31. Τσιαπλές Νικόλαος του Κωνσταντίνου

32. Τσιούρης Βασίλειος του Ιωάννη

33. Υφαντή Ελένη του Χρήστου

34. Χατζημιχαηλίδου Αναστασία του Χρήστου

Α.Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Στερεάς Ελλάδας

Α) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

1. Βασιλόπουλος Ανάγνος του Δρόσου

2. Ζαγγανά Γεωργία του Χρήστου

3. Ζωγράφος Γεώργιος του Νικολάου

4. Κοχιαδάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ

5. Κυριανάκης Κωνσταντίνος του Παναγιώτη

6. Λούβαρης Κωνσταντίνος του Φρατζέσκου

7. Μεϊμάρης Λάμπρος του Αντωνίου

8. Μελινάκου Αικατερίνη του Γεωργίου

9. Μητσικώστα Φωτεινή του Βίκτορα

10. Μίχας Ιωάννης του Αθανασίου

11. Οικονόμου Αναστάσιος του Ιωάννη

12. Παπά Κωνσταντία του Δημητρίου

13. Πετράκη Ζαχαρούλα του Αναστασίου

14. Πηλιχός Νικόλαος του Χρήστου

15. Τσιτίτη Ευδοξία του Πολυχρόνη

16. Χαλιώτης Απόστολος του Κωνσταντίνου

Β) ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

1. Ανδρέου Μαρία του Ιωάννη

2. Αντωνοπούλου Δήμητρα του Κλέαρχου

3. Βαβούλας Μιχαήλ του Πέτρου

4. Γιαλβαλή Ελένη του Αναστασίου

5. Γιαννίκας Κωνσταντίνος του Ελισσαίου

6. Δέδε Κυριακή(Κική) του Κωνσταντίνου

7. Καρανάσου Ευθυμία του Παναγιώτη

8. Κόκκινος Χαράλαμπος του Βασιλείου

9. Κολιού Όλγα του Γεωργίου

10. Κονταργύρης Κωνσταντίνος του Ευαγγέλου

11. Κουρμπέτης Κωνσταντίνος του Νικηφόρου

12. Κυρκόπουλος Αθανάσιου του Παναγιώτη

13. Λειβαδιάς Νικόλαος του Ιωάννη

14. Λευκούδη Βασιλική του Στυλιανού

15. Λιάνα‐Τολίκα Σταυρούλα του Ελευθερίου

16. Λιανού Αθηνά του Ιωάννη

17. Λουκιανού Ειρήνη του Φραντζέσκου

18. Μαστροκώστας Κωνσταντίνος του Παναγιώτη

19. Μαυραγάνης Ευστάθιος του Παναγιώτη

20. Μεγαλιός Παναγιώτης του Ανάργυρου

21. Μυλωνάς Θωμάς του Κωνσταντίνου

22. Νίκα Ζαχαρούλα(Χαρά) του Ευαγγέλου

23. Παλέτσος Ευθύμιος του Ιωάννη

24. Παπαγεωργίου Γεώργιος του Ιωάννη

25. Παπαγεωργίου Μαργαρίτα του Παντελή

26. Παπαδημητρίου Καλλιόπη(Πέπη) του Αναστασίου

27. Παπαδόπουλος Γεώργιος του Βύρωνα

28. Πέτρου Αλέξανδρος του Γεωργίου

29. Πολλάκη Φανή του Παύλου

30. Πολυζώη Νίκη του Ευθυμίου

31. Προύσαλης Δημήτριος του Θωμά

32. Πυργολιού Καλλιόπη‐Μαρία του Παναγιώτη

33. Σκαρπίδου Έλενα του Γεωργίου

34. Σκούρας Αριστείδης(Άρης) του Ιωάννη

35. Σκώττη Καλοτίνα του Αντωνίου

36. Σταμάτη Βασιλική του Κωνσταντίνου

37. Τσιμπίδου Χρυσάνθη του Ηλία

38. Τυμπλαλέξη Μαρία του Νικολάου

39. Φλώρος Ηρακλής του Γεωργίου

40. Χαλιμούρδα Αντιγόνη του Γεωργίου

41. Χατζηνικολάου Γεωργία του Βασιλείου

42. Χατζηνικολάου Δήμητρα του Βασιλείου

43. Χρόνης Ευάγγελος του Σταματίου

44. Χρυσαφόπουλος Κωνσταντίνος του Λεωνίδα

Γ) ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ – ΑΝ.Α.ΦΟΡΑ

1. Αρμυριώτης Αναστάσιος του Χρήστου

2. Γεωργαντάς Γεώργιος του Παναγιώτη

3. Γιάγκα Αγάπη του Δημητρίου

4. Γκιζίλη Σταυρούλα του Μιχαήλ

5. Δραγογιάννης Κωνσταντίνος του Ιωάννη

6. Ζάχος Γεώργιος του Οδυσσέα

7. Θειακούλης Παναγιώτης του Ιωάννη

8. Κατσαούνος Γεώργιος του Αθανασίου

9. Μαραγκουδάκη Ευαγγελία του Νικολάου

10. Πανταζής Σπυρίδων του Χρήστου

Δ) ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1. Αλεξίου Ιωάννης του Δημητρίου

2. Αναγνώστου Γεώργιος του Παύλου

3. Αρτινόπουλος Γεώργιος του Δημητρίου

4. Γεωργαντά Ελισάβετ του Ιωάννη

5. Θωμάς Παναγιώτης του Γεωργίου

6. Καπενεκάς Γεώργιος του Κωνσταντίνου

7. Κορέλη Ελένη του Δαυίδ

8. Κυριακού Διομήδης του Ανδρέα

9. Μήτσης Δημήτριος του Κωνσταντίνου

10. Μπανταβής Γεώργιος του Κωνσταντίνου

11. Πάγκαλος Ιωάννης του Αναστασίου

12. Παπαγεωργίου Παναγιώτης του Αναστασίου

13. Φίλος Γεώργιος του Βασιλείου

14. Χαβιάρας Δημήτριος του Στυλιανού

Ε) Δ.Α.Κ.Ε./Δ.Ε.

1. Δούνας Κωνσταντίνος του Ευαγγέλου

2. Καραγιάννη Γεωργία του Δημητρίου

3. Καραμάνης Δημήτριος του Κωνσταντίνου

4. Οικονομίδης Ιωάννης του Ζαχαρία

5. Ρηγοπούλου Χριστίνα του Νικολάου

6. Σκλαβούνος Λουκάς του Χρήστου

7. Τσούπρος Νικόλαος του Ιωάννη

8. Φακή Μαρία του Αριστοτέλη

(Π.Υ.Σ.Ε.Ε.Π.) Στερεάς Ελλάδας.

Υποψήφιοι σε ενιαίο ψηφοδέλτιο είναι οι:

1. Βούγιας Βασίλειος του Ιωάννου

2. Καρυστινού Ιωάννα του Αργυρίου

3. Νικολαδάκη Μαρία του Στυλιανού

4. Φεράτη Θωμαή του Βασιλείου

5. Χριστοδούλου Ελένη του Γεωργίου

Written by

altpressfthiotida.com ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΦΘΙΩΤΙΔΑ- ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

No Comments Yet.

Leave a comment